Hızlı Ve Basit Dekorasyon Önerileri

Hepimiz evimizi dekore etmek ve daha güzel bir yaşam alanı haline getirmek isteriz. Fakat bazen dekorasyon işleri pahalı ve içinden çıkılamaz hale gelebiliyor. Bu blog yazımızda;

Yeni eve çıkanlar veya çıkmayı düşünenler, öğrenciler, yaşam alanlarının havasını hızlı, basit ve daha ekonomik bir şekilde değiştirmek isteyen herkes için; 8 maddede hızlı ve basit dekorasyon önerilerinden bahsedeceğiz.

Bu önerileri uyguladığınız zaman, mevcut evinizin görünümünün hızlı bir şekilde değişmeye başladığını göreceksiniz.


Duvarlarınızı Renklendirin


Düz beyaz bir duvarınız varsa, odanıza yeni bir odak sağlamak için sadece alt bölümü veya duvarınızı çapraz bir şekilde yeniden boyamayı deneyin. Yumuşak, ince bir efekt için soft bir ton kullanın. Daha dramatik bir görünüm için ise koyu, kontrast bir renk seçebilirsiniz.
Dinlenme Köşesi Oluşturun


Aileniz ve kendiniz için bir dinlenme ya da okuma köşesi düzenleyin. Sıcak bir ortam için koyu yeşil veya kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Daha sosyal bir alan için ise L şeklinde bir oturma düzeni oluşturabilirsiniz.


Resim Ve Kitap Rafları Düzenleyin


Basit bir raf düzeni ile kitaplarınızı bir duvar sanatına dönüştürebilirsiniz. Rafların rengini duvar ile aynı tonda tercih ederseniz, kitap kapakları ve çerçeveler daha ön plana çıkacaktır.


Ahşabın Sıcaklığını Kullanın


Dekoratif ahşap paneller, yaşam alanlarınızın genel dekoruna sıcak ve rahat bir hava katmak için harika bir yoldur. Ayrıca ahşap sadece mekanı daha davetkar hissetirmekle kalmaz, aynı zamanda modern ve geleneksel gibi pek çok dekorasyon stiline zahmetsizce uygulayabileceğiniz bir dekorasyon öğesidir.


Mevsimsel Dokunuşlar Ekleyin


Sonbahar - Kış mevsimi renkleri olan toprak tonları, griler, tarçın ve çivit mavisi gibi renkleri yaşam alanlarınıza yansıtabilirsiniz. Ayrıca dokunduğunuzda sizi sarıp sarmalayan kadife, kaşmir ve yünlü kumaşlara eşlik eden kürklü dokularla mekanınızı yeni mevsime uygun olarak tercih edebilirisiniz.


Zanaat Objelerine Yer Açın


Mevcut dekorasyonunuza uygun el yapımı cam dekoratif tabaklar, cam duvar süsleri, nazarlıklar, yıllanmış ağaçların ruhunu objeye taşıyan ham ahşaplar, duvara asılan dekoratif makrameler, elde şekillendirilmiş ve kişiselleştirilmiş tasarımlarla dekorasyonunuza kişilik katın.


Yüksek Mobilyalarla Tavanlarınızın Daha Yüksek Görünmesini Sağlayın


Alçak bir mekanda uzun parçalar tercih edin. Kısa mobilyalar, tavanın zemine çok daha yakın görünmesini sağlar. Uzun mobilyalar ise tavanlarınızın daha yüksek görünmesini sağlayarak mekanlarınıza genişlik ve boyut katar.


Sandalyeleri Bench'le Değiştirin


Eğer dar bir salona ya da yemek odasına sahipseniz, yemek masanızda sandalyler yerine Bench veya Bank tarzında bir ürün tercih ederek salonunuzu daha ferah, verimli hale getirmeniz ve daha sıcak bir ortam oluşturmanız mümkün...


12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör